פוסט OFF חשוב במיוחד, נא לשים לב!

24.10.13Yuval Sasson

עדכון חשוב: ישנה התקדמות בפרשה, לכיוון חיובי, אך להמשיך להחזיק אצבעות. עקב איסור פרסום לא אוכל לפרט כאן פרטים, אבל ניתן למצוא פרטים נוספים בכתבה כאן. תודה לכולם על העזרה, השיתופים והנכונות לעזור!!! :)

שלום לכולם,
זהו פוסט יוצא דופן. זהו פוסט על אטימותה של מדינת ישראל, של הרבנות הדתית ושל כל אזרח ואזרח במדינה הזאת שנותן לדברים האלה לקרות. חייבים לשנות את המצב! פשוט חייבים!!!

ברצוני לשתף אתכם במשהו נוראי שהולך להתרחש מחר. 
אני מבקשת שתשתפו ותפיצו גם אתם ככל שרק תוכלו את הפוסט הבא שקרן קדוש כתבה.אני יודעת שזו בקשה גדולה, אבל מדובר בחיים של ילדה קטנה.. חייבים להגיע למישהו במדינה האטומה הזו שיכול לעשות משהו! זו רק בירוקרטיה מפגרת של בית הדין הרבני... מישהו חייב להתערב!!!כתבה : keren kadosh
ילדה קטנה בת 6.5 שאימה נפטרה לפני פחות מחמישה חודשים עומדת לעבור טרגדיה נוספת בחייה.
חלקכם אולי מכירים וזוכרים את הסיפור ואף עזרתם בנדיבותכם, נרתמתם ותרמתם לאחותי שגססה ממחלת הסרטן.
אחותי לחמה במחלת הסרטן במשך 7 שנים ובמקביל גידלה ילדה עד גיל 6 שהכירה אימא חולה בלבד.
אבל מעל הכול היא הכירה אימא אוהבת, מדהימה ומסורה ובין השאר אימא חד הורית. אביה הביולוגי מעולם לא היה בתמונה ולא תפקד כאבא נורמטיבי.
ילדה זו גדלה אך ורק אצל אימה ובתקופות קשות שבה אימה חלתה ולא יכלה לתפקד, אנו משפחתה הקרובה טיפלנו בנכדתנו ואחייניתנו האהובה. 
ביום פטירתה של אחותי, אדם זה ניגש לבית הדין הרבני ומסר הודעה כוזבת לדיינים כי בתו "נחטפה ממנו".
לאחר אימות הדברים הוכח כי הילדה אכן מעולם לא גדלה ברשותו ולא שהתה ולו יום אחד בחברתו והייתה במשמורת מלאה של אימה ז"ל. אך, איש זה מתעקש לתלוש אותה מזרועות המשפחה היחידה שהיא מכירה, היחידה בה גדלה וחונכה והיחידה שעטפה אותה ועדיין עוטפת אותה בחום ואהבה אין קץ, לפני פטירת אימה ועוד יותר לאחר פטירתה. 
מחר אחייניתי עומדת לעבור לבית זר שמעולם לא ראתה לפני. אני פונה אליכם שתעזרו לי להעביר את הבשורה הזו הלאה ועל ידי כך להציל את הילדה.
לא ברור איך מדינת ישראל מפקירה ילדה יתומה מאם ומאפשרת להעבירה לידי אדם זר לה לחלוטין???
אני חושפת כאן סיפור שתחילתו במסכת ייסורים קשה, כמו כן נמסרו עדויות לבית הדין הרבני על האירועים שהתרחשו בשנים האחרונות, אך בית הדין פסק שקרבת דם עומדת מעל הכול והילדה תעבור לאדם שלא גידל אותה מעולם, ובנוסף לכך לא ברור לאף אחד מהי מידת מסוגלותו ההורית.
פניתי לחברי כנסת, עורכי דין, דיינים, עיתונאים פקידי סעד וכו' אך ללא הועיל קצרה ידם של כולם מלהושיע.
וזוהי תמונת המצב של ישראל בשלהי שנת 2013.
מחר לוקחים לנו אותה ולא נוכל לדאוג לה, לחבק אותה בלילות כשהיא מתעוררת שטופת דמעות על געגועים לאימה לסבתא,לסבא ולדודות שגידלו אותה כל ימי חייה עד עצם יום זה. לא מספיק שאחותי נלקחה מאתנו בטרם עת וטרם התאוששנו מהאבדן, כעת אנו מתמודדים עם שבר נוראי שאין לתארו.
אם למישהו יש ניסיון במקרים כאלו, אם יש מישהו שחושב שהוא יודע מה צריך לעשות שייצור קשר דחוף עם: adi kadosh ו- keren kadosh

ועכשיו אני, יובל, פונה אליכם בתור אזרחית במדינה הזו- האם זה הגיוני?? האם זה הגיוני לקחת ילדה קטנה אשר חיה כל חייה עם אמה ועם אחיותיה (מתוך המציאות העגומה שאם חולת סרטן לא תמיד יכולה לטפל כראוי בבתה, אז אחיותה, דודותיה וקרובות משפחתה עזרו בנושא- עטפו, אהבו, לקחו לגן, הוציאו מהגן, האכילו, הרדימו לישון..ומה לא!! כל זה במשך כל ימי חייה של הילדה הקטנה אשר לא נמצאה בכל קשר עם אביה אשר לא רצה קשר אליה, או לפחות לא הביע אף רצון לקשר כזה.
אך לפתע בעת גסיסת האם, הכל השתנה...מדוע? לא כ"כ ברור לי, אבל אני דיי בטוחה שזה לא בגלל שהוא מנסה להיות נחמד.
לילדה טוב עם משפחתה של אמה. טוב לה בטירוף. אני במו עיני רואה זאת, את האהבה הבלתי סופית הזו שכה חשובה לילדה שרק התיימתה מאמה לקבל.

חייבים לעשות משהו לפני שזה יהיה מאוחר מדי.
משרדי יח"צ, משרדי עורכי דין, תקשורת, כתבים, בלוגרים, חברי כנסת, פעילים ציבוריים ובאמת כל מי שרק יכול לתת יד, גם אם זה רק בלהעביר הלאה את הסיפור ואת החמלה...בבקשה מכם!! עזרו להם לנסות להיות משפחה אחת מלוכדת שתוכל להתמודד עם המציאות הנוראית שנכפתה עליהם בצורה מעט יותר נעימה.

בקשה אישית מהג'ינג'ית...
תודה לכם,
עד הפעם הבאה, וכמו שאומרים שנפגש בשמחות.
תודה רבה.

You Might Also Like

5 comments

 1. אנונימי24/10/13

  איזה בית דין נתן את ההחלטה? האם ערערתם לבית הדין הרבני הגדול? באם זאת החלטה של בית הדין הרבני הגדול, עדיין יש אפשרות לפנות לבג״ץ, למרות שלרוב הוא לא מתערב בהחלטות של הרבני, אבל במקרים של חוסר צדק כן, שווה לבדוק את האופציה ובנתיים לבקש עיכוב ביצוע פסק הדין של הרבני

  השבמחק
 2. אנונימי27/10/13

  ניסיתם את אורלי וגיא???

  השבמחק
 3. אנונימי28/10/13

  מעבר כמובן לסוגיית עירכורים שבהם אני מעריך שהסיכוי לא גבוהה במיוחד כדאי לדעתי לפעטל בשני אפיקים:
  1. בניית קשר איכותי עם האב )ברור לי שזה לא פשוט בנסיבות( חשוב לזכור שמה שלא יגמר משפטית ומה שלא קרה בעבר כניסה של אבא לחיים יכולה להפוך לדבר מבורך.
  2. אם קיים חשש לנתק, יש בהחלט בסיס טוב, לפי מה שאת כתבת, לתבוע הסדרי ראיה לכל הפחות ואולי אפילו משמורת משותפת.
  ברור לי שזה מצב מאוד מפחיד אבל דווקא בשעה כה קשה חשוב ללמוד לראות את ההזדמנות בתוך המשבר, אולי יחד תרוויחו לילדה אבא וגם תשארו משפחה תומכת ואוהבת עבורה.

  השבמחק
  תשובות
  1. אנונימי29/10/13

   לא תמיד קשר דם מעל הכול ואיפה האבא היה עד עכשיו, יכל לתבוע את האם על חטיפה.בזמן שחייה זאת אומרת שזה לא נכון ,הוא רוצה רק את ההכסף מהמדינה וחוץ מזה הם ביקשו לעזור לא לתת עצות הם ההורים שלה וזה מה שהיא מכירה

   מחק
 4. אנונימי28/10/13

  פירסמתי את הפוסט בפייסבוק וחברה הציעה להוציא צו השהיה לביצוע ההעברה ולפנות לערכאות עליונות )היא מדברת על בג"צ, אבל אני יודעת שזה סיפור יקר...(

  השבמחק

Please Like!

טופס יצירת קשר